TPA6138A2PW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA6138A2PW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA6138A2PW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA6138A2PW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 40-mW, stereo, analog input headphone amplifier with adjustable gain 14-TSSOP -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.524 | $0.473 | $0.427 | $0.418 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Series: | DirectPath™ |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Headphones, 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 296-28254 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 40mW x 2 @ 32 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Mute, Short-Circuit Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class AB 14-TSSOP |
| Base Part Number: | TPA6138 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA6138A2PW, use the request quote form to request TPA6138A2PW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA6138A2PW.The price and lead time for TPA6138A2PW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA6138A2PW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
