TPA6120A2DWPG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA6120A2DWPG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA6120A2DWPG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA6120A2DWPG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO .08W HIFI 20SOPWR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.64 | $3.089 | $2.677 | $2.279 | $1.922 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V, ±5 V ~ 15 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 20-SO PowerPad |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | Headphones, 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 296-36165-5 TPA6120A2DWPG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 80mW x 2 @ 600 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class AB 20-SO PowerPad |
| Base Part Number: | TPA6120 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA6120A2DWPG4, use the request quote form to request TPA6120A2DWPG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA6120A2DWPG4.The price and lead time for TPA6120A2DWPG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA6120A2DWPG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
