TPA3126D2DADR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3126D2DADR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3126D2DADR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3126D2DADR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Audio Amplifier Speaker Stereo 50W Class-D 32-Pin HTSSOP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.113 | $1.907 | $1.72 | $1.683 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 26 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 32-HTSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-TSSOP (0.240", 6.10mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 50W x 2 @ 4 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 32-HTSSOP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA3126D2DADR, use the request quote form to request TPA3126D2DADR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3126D2DADR.The price and lead time for TPA3126D2DADR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3126D2DADR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
