TPA3110D2QPWPRQ1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3110D2QPWPRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3110D2QPWPRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3110D2QPWPRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Filter-Free Stereo Class-D Audio Power Amplifier | IC AMP AUD PWR 15W STER 28HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.855 | $1.674 | $1.51 | $1.477 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 26 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 28-HTSSOP |
| Series: | Automotive, AEC-Q100, SpeakerGuard™ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 296-40689-2 TPA3110D2QPWPRQ1-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 15W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 28-HTSSOP |
| Base Part Number: | TPA3110D2 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA3110D2QPWPRQ1, use the request quote form to request TPA3110D2QPWPRQ1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3110D2QPWPRQ1.The price and lead time for TPA3110D2QPWPRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3110D2QPWPRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
