TPA3101D2PHPG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3101D2PHPG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3101D2PHPG4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3101D2PHPG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 10W STER 48TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.667 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 26 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 48-HTQFP (7x7) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 48-TQFP Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 10W x 2 @ 8 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 48-HTQFP (7x7) |
| Base Part Number: | TPA3101 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA3101D2PHPG4, use the request quote form to request TPA3101D2PHPG4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3101D2PHPG4.The price and lead time for TPA3101D2PHPG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3101D2PHPG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
