TPA2054D4AYZKT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2054D4AYZKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2054D4AYZKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA2054D4AYZKT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO HDPHE 1.4W 25DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.246 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 25-DSBGA |
| Series: | DirectPath™ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 25-UFBGA, DSBGA |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.4W x 2 @ 8 Ohm; 150mW x 2 @ 16 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, I²C, Input Multiplexer, Mute, Shutdown, Volume Control |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class D 25-DSBGA |
| Base Part Number: | TPA2054 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA2054D4AYZKT, use the request quote form to request TPA2054D4AYZKT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA2054D4AYZKT.The price and lead time for TPA2054D4AYZKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA2054D4AYZKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
