TPA2014D1RGPR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2014D1RGPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2014D1RGPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA2014D1RGPR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1.5-W, mono, analog input Class-D audio amplifier with integrated boost & selectable gain |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.74 | $0.668 | $0.603 | $0.59 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 20-QFN (4x4) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | TPA2014D1RGPRG4 TPA2014D1RGPRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.5W x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 20-QFN (4x4) |
| Base Part Number: | TPA2014 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA2014D1RGPR, use the request quote form to request TPA2014D1RGPR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA2014D1RGPR.The price and lead time for TPA2014D1RGPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA2014D1RGPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
