TPA2010D1YEFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2010D1YEFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2010D1YEFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA2010D1YEFR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Audio Amp Speaker 1-CH Mono 2.5W Class-D 9-Pin DS-BGA T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.666 | $0.601 | $0.542 | $0.53 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 9-DSBGA NanoStar™ |
| Series: | NanoStar™ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 9-UFBGA, DSBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 2.5W x 1 @ 4 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 9-DSBGA NanoStar™ |
| Base Part Number: | TPA2010 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA2010D1YEFR, use the request quote form to request TPA2010D1YEFR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA2010D1YEFR.The price and lead time for TPA2010D1YEFR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA2010D1YEFR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
