TPA2005D1GQYR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2005D1GQYR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2005D1GQYR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA2005D1GQYR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1.4-W Mono Class-D Audio Amplifier (TPA2005) 15-BGA MICROSTAR JUNIOR -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.48 | $0.434 | $0.391 | $0.383 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 15-BGA MICROSTAR JUNIOR (2.5x2.5) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 15-VFBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | 296-15073-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.45W x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 15-BGA MICROSTAR JUNIOR (2.5x2.5) |
| Base Part Number: | TPA2005D1 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA2005D1GQYR, use the request quote form to request TPA2005D1GQYR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA2005D1GQYR.The price and lead time for TPA2005D1GQYR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA2005D1GQYR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
