TPA2000D4DAP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2000D4DAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA2000D4DAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA2000D4DAP |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Audio Amp Headphone/Speaker 2-CH Stereo 2W Class-AB/Class-D 32-Pin HTSSOP EP Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.848 | $4.376 | $3.947 | $3.861 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 32-HTSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-TSSOP (0.240", 6.10mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones |
| Other Names: | 296-10830-5 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 2W x 2 @ 4 Ohm; 90mW x 2 @ 32 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class D 32-HTSSOP |
| Base Part Number: | TPA2000D4 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA2000D4DAP, use the request quote form to request TPA2000D4DAP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA2000D4DAP.The price and lead time for TPA2000D4DAP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA2000D4DAP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
