TNPW251276K8BEEG
Dale / Vishay
TNPW251276K8BEEG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW251276K8BEEG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW251276K8BEEG
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 76.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Series:TNPW e3
Resistance:76.8 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:TNPW2512 76K8 0.1% T9 E67 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:76.8 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thin Film