TNPW2512475RBETG
Dale / Vishay
TNPW2512475RBETG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW2512475RBETG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW2512475RBETG
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 475 OHM 0.1% 1/2W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Series:TNPW
Resistance:475 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:TNPW2512 475R 0.1% T9 R67
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:475 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thin Film