TNPW201029K4BEEF
Dale / Vishay
TNPW201029K4BEEF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW201029K4BEEF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW201029K4BEEF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 29.4K OHM 0.1% 2/5W 2010
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:TNPW e3
Resistance:29.4 kOhms
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:TNPW2010 29K4 0.1% T9 E02 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:29.4 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant Thin Film