TNPW2010261KBETF
Dale / Vishay
TNPW2010261KBETF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW2010261KBETF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW2010261KBETF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 261K OHM 0.1% 2/5W 2010
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:TNPW
Resistance:261 kOhms
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:TNPW2010 261K 0.1% T9 R02
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:261 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thin Film