TNPW121078R7BEEA
Dale / Vishay
TNPW121078R7BEEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW121078R7BEEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW121078R7BEEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 78.7 OHM 0.1% 1/2W 1210
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Series:TNPW e3
Resistance:78.7 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:TNPW1210 78R7 0.1% T9 ET1 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:78.7 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film