TNPW1210768KBETA
Dale / Vishay
TNPW1210768KBETA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW1210768KBETA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW1210768KBETA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 768K OHM 0.1% 1/3W 1210
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Series:TNPW
Resistance:768 kOhms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:TNPW1210 768K 0.1% T9 RT1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Military
Failure Rate:-
Detailed Description:768 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Military Thin Film