TNPW1206237RBETY
Dale / Vishay
TNPW1206237RBETY
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW1206237RBETY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW1206237RBETY
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 237 OHM 0.1% 1/4W 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:TNPW
Resistance:237 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:37 Weeks
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:237 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film