TNPW120619K1BEEA
Dale / Vishay
TNPW120619K1BEEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW120619K1BEEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW120619K1BEEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 19.1K OHM 0.1% 2/5W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:TNPW e3
Resistance:19.1 kOhms
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:TNPW1206 19K1 0.1% T9 ET1 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:37 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:19.1 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film