TNPW1206191KBETA
Dale / Vishay
TNPW1206191KBETA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW1206191KBETA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW1206191KBETA
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 191K OHM 0.1% 1/4W 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.25W, 1/4W
Voltage - Breakdown:1206
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:TNPW
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1206 (3216 Metric)
Other Names:TNPW1206 191K 0.1% T9 RT1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Part Number:TNPW1206191KBETA
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:191k Ohm ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%