TNPW080573R2DHTA
Dale / Vishay
TNPW080573R2DHTA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW080573R2DHTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW080573R2DHTA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 73.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:TNPW
Resistance:73.2 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Military
Failure Rate:-
Detailed Description:73.2 Ohms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Military Thin Film