TNPW080562R0BEEA
Dale / Vishay
TNPW080562R0BEEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW080562R0BEEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW080562R0BEEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 62 OHM 0.1% 1/5W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:TNPW e3
Resistance:62 Ohms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:541-3222-2
TNPW0805 62R 0.1% T9 ET1 E3
TNPW080562R0BEEA-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:62 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film