TNPW080558K3BETY
Dale / Vishay
TNPW080558K3BETY
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW080558K3BETY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW080558K3BETY
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 58.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:TNPW
Resistance:58.3 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:58.3 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film