TNPW080523K2BHTA
Dale / Vishay
TNPW080523K2BHTA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW080523K2BHTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW080523K2BHTA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 23.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:TNPW
Resistance:23.2 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Military
Failure Rate:-
Detailed Description:23.2 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Military Thin Film