TNPW08051K91DETA
Dale / Vishay
TNPW08051K91DETA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW08051K91DETA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW08051K91DETA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.91K OHM 0.5% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:TNPW
Resistance:1.91 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Military
Failure Rate:-
Detailed Description:1.91 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Military Thin Film