TNPW08051K69BEEA
Dale / Vishay
TNPW08051K69BEEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW08051K69BEEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW08051K69BEEA
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:TNPW
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0805 (2012 Metric)
Other Names:TNPW0805 1K69 0.1% T9 ET1 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Manufacturer Part Number:TNPW08051K69BEEA
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
FIFO's:2
Expanded Description:1.69k Ohm ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%