TNPW060328K0BEEC
Dale / Vishay
TNPW060328K0BEEC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW060328K0BEEC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW060328K0BEEC
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 28K OHM 0.1% 1/8W 0603
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Series:TNPW e3
Resistance:28 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:28 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film