TNPW060319K6FETA
Dale / Vishay
TNPW060319K6FETA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW060319K6FETA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW060319K6FETA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 19.6K OHM 1% 1/10W 0603
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Series:TNPW
Resistance:19.6 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:Military
Failure Rate:-
Detailed Description:19.6 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Military Thin Film