TNPW0402910RBEED
Dale / Vishay
TNPW0402910RBEED
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW0402910RBEED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW0402910RBEED
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 910 OHM 0.1% 1/10W 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:TNPW e3
Resistance:910 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:541-3161-1
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:910 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film