TNPW0402698RBETD
Dale / Vishay
TNPW0402698RBETD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW0402698RBETD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW0402698RBETD
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 698 OHM 0.1% 1/16W 0402
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.063W, 1/16W
Voltage - Breakdown:0402
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:TNPW
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0402 (1005 Metric)
Other Names:TNPW0402 698R 0.1% T9 RT7
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Manufacturer Part Number:TNPW0402698RBETD
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:698 Ohm ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%