TNPW0402680RBETD
Dale / Vishay
TNPW0402680RBETD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW0402680RBETD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW0402680RBETD
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 680 OHM 0.1% 1/16W 0402
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:TNPW
Resistance:680 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:TNPW0402 680R 0.1% T9 RT7
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Military
Failure Rate:-
Detailed Description:680 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Military Thin Film