TNPW04025K17BEED
Dale / Vishay
TNPW04025K17BEED
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW04025K17BEED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW04025K17BEED
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 5.17K OHM 0.1% 1/10W 0402
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:TNPW e3
Resistance:5.17 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:5.17 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film