TMS320VC549PGE-100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMS320VC549PGE-100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TMS320VC549PGE-100
Manufacturer N/A
Description Fixed Point Digital Signal Processor -DSP, 16 Bit, 100MHZ LQFP-144
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1251 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:2.50V
Type:Fixed Point
Supplier Device Package:144-LQFP (20x20)
Series:TMS320C54x
Packaging:Tray
Package / Case:144-LQFP
Other Names:296-1934
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TC)
On-Chip RAM:64kB
Non-Volatile Memory:ROM (32 kB)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Interface:BSP, Host Interface, Serial Port
Clock Rate:100MHz