TMS320VC5409ZGU-80
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMS320VC5409ZGU-80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TMS320VC5409ZGU-80
Manufacturer N/A
Description IC FIXED POINT DSP 144-BGA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.80V
Type:Fixed Point
Supplier Device Package:144-BGA MICROSTAR (12x12)
Series:TMS320C54x
Packaging:Tray
Package / Case:144-LFBGA
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TC)
On-Chip RAM:64kB
Non-Volatile Memory:ROM (32 kB)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:Host Interface, McBSP
Clock Rate:80MHz