TMS320C6722RFP200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMS320C6722RFP200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TMS320C6722RFP200
Manufacturer N/A
Description IC FLOATING-POINT DSP 144HTQFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.20V
Type:Floating Point
Supplier Device Package:144-HTQFP (20x20)
Series:TMS320C672x
Packaging:Tray
Package / Case:144-TQFP Exposed Pad
Other Names:296-19448
Operating Temperature:0°C ~ 90°C (TC)
On-Chip RAM:160kB
Non-Volatile Memory:ROM (384 kB)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:EBI/EMI, I²C, McASP, SPI
Clock Rate:200MHz