TMP513AIRSAR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP513AIRSAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP513AIRSAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMP513AIRSAR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC TEMP SNSR TRIPL REMOTE 16QFN / Temp Sensor Digital Serial (2-Wire, SMbus) 16-Pin VQFN EP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.957 | $1.767 | $1.593 | $1.559 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 26 V |
|---|---|
| Topology: | ADC, Multiplexer, Register Bank |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (4x4) |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Internal and External |
| Sensing Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VQFN Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Wire Serial, I²C/SMBUS |
| Output Fan: | No |
| Output Alarm: | Yes |
| Other Names: | 296-28613-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Temp Monitoring System (Sensor), Watchdog |
| Detailed Description: | Temp Monitoring System (Sensor), Watchdog -40°C ~ 125°C Internal and External Sensor 2-Wire Serial, I²C/SMBUS Output 16-QFN (4x4) |
| Base Part Number: | TMP513 |
| Accuracy: | ±2.5°C Local(Max), ±5°C Remote(Max) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMP513AIRSAR, use the request quote form to request TMP513AIRSAR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP513AIRSAR.The price and lead time for TMP513AIRSAR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMP513AIRSAR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
