TMP468AIYFFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP468AIYFFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP468AIYFFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMP468AIYFFT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | SENSOR DIGITAL -40C-125C 16DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.60 | $2.804 | $2.275 | $1.958 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Test Condition: | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package: | 16-DSBGA |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Digital, Local/Remote |
| Sensing Temperature - Remote: | -55°C ~ 150°C |
| Sensing Temperature - Local: | -40°C ~ 125°C |
| Resolution: | 13 b |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 16-UFBGA, DSBGA |
| Output Type: | I²C/SMBus |
| Other Names: | 296-45204-1 |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Programmable Limit |
| Detailed Description: | Temperature Sensor Digital, Local/Remote -40°C ~ 125°C 13 b 16-DSBGA |
| Accuracy - Highest (Lowest): | ±0.1°C (±0.5°C) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMP468AIYFFT, use the request quote form to request TMP468AIYFFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP468AIYFFT.The price and lead time for TMP468AIYFFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMP468AIYFFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
