TMP422AQDCNRQ1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP422AQDCNRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP422AQDCNRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMP422AQDCNRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | AEC-Q100 Automotive 2Ch Remote Temperature Sensor 8-SOT-23 -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.111 | $1.003 | $0.904 | $0.885 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Condition: | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package: | SOT-23-8 |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Sensor Type: | Digital, Local/Remote |
| Sensing Temperature - Remote: | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature - Local: | -40°C ~ 125°C |
| Resolution: | 12 b |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-23-8 |
| Output Type: | I²C/SMBus |
| Other Names: | 296-45267-2 TMP422AQDCNRQ1-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Programmable Limit |
| Detailed Description: | Temperature Sensor Digital, Local/Remote -40°C ~ 125°C 12 b SOT-23-8 |
| Accuracy - Highest (Lowest): | ±1°C (±3°C) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMP422AQDCNRQ1, use the request quote form to request TMP422AQDCNRQ1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP422AQDCNRQ1.The price and lead time for TMP422AQDCNRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMP422AQDCNRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
