TMP19A43FDXBG
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP19A43FDXBG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP19A43FDXBG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMP19A43FDXBG |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Description | MCU 32-bit TX19 RISC 512KB Flash 2.5V/3.3V 193-Pin FBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.056 | $14.493 | $13.072 | $12.788 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.35 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Speed: | 40MHz |
| Series: | TX19 |
| RAM Size: | 24K x 8 |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Peripherals: | DMA, WDT |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 193-FBGA |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O: | 143 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size: | - |
| Detailed Description: | TX19A TX19 Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 512KB (512K x 8) FLASH |
| Data Converters: | A/D 16x10b; D/A 2x8b |
| Core Size: | 32-Bit |
| Core Processor: | TX19A |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, UART/USART |
| Base Part Number: | TMP19A43 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMP19A43FDXBG, use the request quote form to request TMP19A43FDXBG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP19A43FDXBG.The price and lead time for TMP19A43FDXBG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMP19A43FDXBG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
