TMP104YFFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP104YFFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP104YFFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMP104YFFT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | SENSOR DIGITAL -40C-125C 4DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 750 pcs | 1250 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.912 | $0.844 | $0.798 | $0.752 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.4 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Test Condition: | -10°C ~ 100°C (-40°C ~ 125°C) |
| Supplier Device Package: | 4-DSBGA (1x1) |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Digital, Local |
| Sensing Temperature - Remote: | - |
| Sensing Temperature - Local: | -40°C ~ 125°C |
| Resolution: | 7 b |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-UFBGA, DSBGA |
| Output Type: | SMAART Wire |
| Other Names: | 296-29886-2 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | One-Shot, Output Switch, Shutdown Mode |
| Detailed Description: | Temperature Sensor Digital, Local -40°C ~ 125°C 7 b 4-DSBGA (1x1) |
| Accuracy - Highest (Lowest): | ±2°C (±3°C) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMP104YFFT, use the request quote form to request TMP104YFFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP104YFFT.The price and lead time for TMP104YFFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMP104YFFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
