TMP006BIYZFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP006BIYZFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP006BIYZFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMP006BIYZFR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | SENSOR DGTL -40C-125C 8DSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Condition: | 0°C ~ 60°C (-40°C ~ 125°C) |
| Supplier Device Package: | 8-DSBGA |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Digital, Infrared (IR) |
| Sensing Temperature - Remote: | 20°C ~ 60°C (IR) |
| Sensing Temperature - Local: | -40°C ~ 125°C |
| Resolution: | 15 b |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-UFBGA, DSBGA |
| Output Type: | I²C/SMBus |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Shutdown Mode |
| Detailed Description: | Temperature Sensor Digital, Infrared (IR) -40°C ~ 125°C 15 b 8-DSBGA |
| Accuracy - Highest (Lowest): | ±1°C (±1.5°C) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMP006BIYZFR, use the request quote form to request TMP006BIYZFR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP006BIYZFR.The price and lead time for TMP006BIYZFR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMP006BIYZFR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

