TMK325B7225MH-T
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMK325B7225MH-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMK325B7225MH-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMK325B7225MH-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.107 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Other Names: | CE TMK325 B7225MH-T TMK325B7225MHT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.2µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
| Capacitance: | 2.2µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMK325B7225MH-T, use the request quote form to request TMK325B7225MH-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMK325B7225MH-T.The price and lead time for TMK325B7225MH-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMK325B7225MH-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
