TMK316B7225KLHT
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMK316B7225KLHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMK316B7225KLHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMK316B7225KLHT |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC SMD/SMT 2.2uF 25V X7R +/-10% 1206 AEC-Q200 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.083 | $0.075 | $0.067 | $0.066 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | 587-3488-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.2µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
| Capacitance: | 2.2µF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMK316B7225KLHT, use the request quote form to request TMK316B7225KLHT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMK316B7225KLHT.The price and lead time for TMK316B7225KLHT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMK316B7225KLHT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
