TMK212BBJ475KGHT
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMK212BBJ475KGHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMK212BBJ475KGHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMK212BBJ475KGHT |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 10% Pad SMD 0805 85C Low ESR Automotive T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.087 | $0.078 | $0.071 | $0.069 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 587-3713-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 4.7µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
| Capacitance: | 4.7µF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMK212BBJ475KGHT, use the request quote form to request TMK212BBJ475KGHT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMK212BBJ475KGHT.The price and lead time for TMK212BBJ475KGHT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMK212BBJ475KGHT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
