TMK042CG4R5BD-W
Taiyo Yuden
TMK042CG4R5BD-W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMK042CG4R5BD-W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TMK042CG4R5BD-W
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 4.5PF 25V C0G/NP0 01005
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Other Names:587-5700-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4.5pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Capacitance:4.5pF