TMDSHVPSFBKIT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMDSHVPSFBKIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMDSHVPSFBKIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMDSHVPSFBKIT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | KIT DEV HV PHASE SHFTD FULL BRDG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $612.66 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 380 V ~ 400 V |
| Utilized IC / Part: | TMS320F28027 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | C2000™, Piccolo™ |
| Regulator Topology: | Full-Bridge |
| Power - Output: | 500W |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Other Names: | 296-28540 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | AC/DC, Secondary Side |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | - |
| Detailed Description: | TMS320F28027 C2000™, Piccolo™ AC/DC, Secondary Side 1, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMDSHVPSFBKIT, use the request quote form to request TMDSHVPSFBKIT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMDSHVPSFBKIT.The price and lead time for TMDSHVPSFBKIT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMDSHVPSFBKIT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
