TMCM-1630-2C
TRINAMIC Motion Control GmbH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMCM-1630-2C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMCM-1630-2C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMCM-1630-2C |
|---|---|
| Manufacturer | TRINAMIC Motion Control GmbH |
| Description | BRUSHLESS DRIVER 10A 12-48V LOAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $184.20 | $162.80 | $155.16 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 12 ~ 48VDC |
| Voltage - Load: | 12 ~ 48 V |
| Type: | Board |
| Series: | TMCM |
| Other Names: | 11-0031 1460-1028 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Number of Motors: | 1 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Motor Type: | Brushless DC (BLDC) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | CAN, RS-232 |
| For Use With/Related Products: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Brushless 12 ~ 48VDC Supply 10A 12 ~ 48 V Load |
| Current - Output: | 10A |
| Control / Drive Type: | Brushless |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMCM-1630-2C, use the request quote form to request TMCM-1630-2C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMCM-1630-2C.The price and lead time for TMCM-1630-2C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMCM-1630-2C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

