TMC2074-NU
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMC2074-NU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMC2074-NU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMC2074-NU |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Description | CAN 5Mbps 3.3V 128-Pin VTQFP Tray |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.929 | $2.643 | $2.384 | $2.332 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 128-VTQFP (14x14) |
| Standards: | - |
| Series: | CircLink™ |
| Protocol: | CircLink™ |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 128-TQFP |
| Other Names: | 638-1024 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Controller |
| Detailed Description: | CircLink™ Controller Parallel Interface 128-VTQFP (14x14) |
| Current - Supply: | 40mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMC2074-NU, use the request quote form to request TMC2074-NU pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMC2074-NU.The price and lead time for TMC2074-NU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMC2074-NU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

