TM8116NLT
Pulse Electronics Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TM8116NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TM8116NLT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TM8116NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | CMC 470UH 2LN 800OHM SMD AECQ200 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1600 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.457 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | - |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | - |
| Size / Dimension: | 0.350" L x 0.248" W (8.90mm x 6.30mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Lines: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance @ Frequency: | 470µH @ 100kHz |
| Impedance @ Frequency: | 800 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.161" (4.10mm) |
| Filter Type: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 470µH @ 100kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 800 Ohms @ 100MHz DCR 300 mOhm |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 300 mOhm |
| Current Rating (Max): | - |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TM8116NLT, use the request quote form to request TM8116NLT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TM8116NLT.The price and lead time for TM8116NLT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TM8116NLT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


