TM4F232H5QDFIGB0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TM4F232H5QDFIGB0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TM4F232H5QDFIGB0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TM4F232H5QDFIGB0 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.08 V ~ 3.63 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Speed: | 80MHz |
| Series: | Stellaris® ARM® Cortex®-M4F 230 |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Other Names: | 296-35652 LX4F232H5QDFIGB0 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O: | 105 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| Detailed Description: | ARM® Cortex®-M4 Stellaris® ARM® Cortex®-M4F 230 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) |
| Data Converters: | A/D 24x12b |
| Core Size: | 32-Bit |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG |
| Base Part Number: | LX4F232H5 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TM4F232H5QDFIGB0, use the request quote form to request TM4F232H5QDFIGB0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TM4F232H5QDFIGB0.The price and lead time for TM4F232H5QDFIGB0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TM4F232H5QDFIGB0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

