TM3E476K020LBA
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TM3E476K020LBA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TM3E476K020LBA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TM3476K020ELBA
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TANTAMOUNT®, TM3
Packaging:Bulk
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Size Code:E
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):600 mOhm
Detailed Description:47µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric) 600 mOhm
Capacitance:47µF